آذرماهتاب جاوید

چراغ های پارکی و المان شهری

چراغ پارکی به چراغ هایی هستند که با سبک و تنوع مختلف در فضا هایی مانند پارک ، محیط خانه ، باغ ، ویلا، باغچه، فضای سبز، کافه های باز، رستوران های باز استفاده می شوند چراغ پارکی انواع چراغ هایی مانند چراغ باغی، چراغ خیابانی، چراغ پارکی و چراغ دیواری را به خود اختصاص داده است. نورپردازی در فضای باز باید محیطی ایجاد کند که:

  1. منطقه قابل مشاهده باشد.
  2. الزامات ایمنی جاده را برآورده کند.
  3. احساس امنیت و ایمنی شخصی را در نظر بگیرد
  4. به گونه ای استفاده شود که با منابع و محیط زیست باشد.

گسترش روشنایی عمومی به مرور زمان شیوه زندگی ما را تغییر داده است. به طوری که نور مصنوعی روز را تا شب گسترش داده و در وهله اول فعالیتهای جدیدی را امکان پذیر کرده است. در حالیکه قبلاً شب به عنوان تهدید تلقی می شد، امروزه بخش مهمی از فعالیت های اجتماعی ما در این زمان انجام می شود.

روشنایی پارک با چراغ های مدرن

وجود فضای سبز کیفیت زندگی جمعیتی را که در آنجا زندگی می کنند بهبود می بخشد و از این رو پارک ها در شهر بسیار اهمیت دارند. بنابراین نورپردازی خوب از اهمیت زیادی برخوردار است تا اقامتی دلپذیر و ایمن امکان پذیر باشد.

دقیقاً ارتباط فضای سبز با بافت شهری است که باید توجه طراحان را به خود معطوف کند. قسمت هایی از باغ یا پارک که حتی در عصر و شب بیشترین استفاده را دارند. نواحی ورودی هم در سطوح افقی و همچنین در سطوح عمودی نیاز به نور دارند.

روشنایی یک پارک با اندازه متوسط شامل چندین چراغ است که سعی می کند نور را در سطوح پایین نگه دارد، زیرا مصرف برق همچنان بسیار گران است و حداقل سازگار با محیط زیست نخواهد بود. تغییر به چراغ های پارکی کم مصرف برای روشنایی پارک بهترین گزینه است.

چراغ های قدیمی وقتی کهنه می شوند، پس از روشن شدن برای مدت طولانی گرم می شوند و وقتی به دمای بالا می رسند خاموش می شوند و پس از خنک شدن دوباره روشن می شوند. هنگامی که چراغ های قدیمی به چراغ های کم مصرف پارکی تغییر می کند این مشکلات از بین خواهند رفت.

نورپردازی در مسیر عابران پیاده به عنوان یک راهنمای بصری عمل می کند. ناظر با یک نگاه سریع، مسیر و مقصد را می بیند و برای شناسایی سریع موانع در صورت مرطوب یا لغزنده بودن آن تصمیم می گیرد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
بخش پشتیبانی آذرماهتاب جاوید
پاسخگوی سوالات شما قبل از خرید هستیم...
کارشناسان ما آماده پاسخگویی هستند