آذرماهتاب جاوید

چراغ باغ و ویلا

در زمان ساختمان سازی همیشه یکی از اصلی ترین اهداف معماران یا طراحان ساختمانی، اجرای یک طرح و دیزاین داخلی و خارجی جذاب چشم نواز بوده است به همین خاطر دائماً در تلاشند تا با بهره گیری از عناصر مختلف، جذابیت بصری فضای داخلی و خارجی ساختمان را ارتقا دهند. نورپردازی از جمله روش‌های نوینی محسوب می‌شود که طراحان با استفاده صحیح و حرفه‌ای از آن به راحتی المان‌های تزئینی موجود در محیط را به نمایش می‌گذارند و با نوردهی مناسب، زیبایی فضا را دوچندان می‌کنند. چراغ‌ باغ و ویلا یکی از محبوب ترین لوازم روشنایی محسوب می‌شوند و به علت نورپردازی فوق العاده‌ای که دارند بسیار پرفروش شده‌اند و افراد مختلف با خرید و استفاده از آنها محیط و فضای باز ساختمانی خود را دلنشین‌ می‌کنند. آذرماهتاب در این مقاله تلاش کرده است با توضیح و بررسی دقیق این محصولات در حد امکان شما همراهان عزیز را برای انتخاب و خرید بهترین نمونه چراغ باغ و ویلا راهنمایی کنیم.

چراغ باغ و ویلا

تاریخچه استفاده از چراغ محوطه ای، پارکی یا حیاطی:

با نگاهی به گذشته چراغ‌های محوطه ای، پارکی یا حیاطی در میابیم که از زمانهای خیلی دور حتی تا ۴ هزار سال پیش استفاده از چراغی به نام پیه سوز در فضای باز منازل رواج داشته و افراد مختلف سعی داشته‌اند تا با تامین روشنایی حیاط منازل به وسیله آن، حتی بعد از غروب آفتاب و تاریک شدن هوا هم از برگزاری دورهمی، میهمانی‌ و جشن‌های خود بعد از تاریک شدن هوا هم لذت ببرند. بعد از چراغ پیه سوز هم چراغ موشی باب شد و این روند ادامه داشت تا امروز به چراغهای حیاطی، پارکی و باغچه ای رسید که پیشرفته تر و مناسب تر از نمونه‌های قبل بودند.

چراغ باغ و ویلا چیست؟

با توجه به رو به رشد بودن صنعت ساختمان سازی و سلیقه‌های متفاوت در طراحی ساختمان و محوطه حیاط، باغ و ویلا این روزها طراحی این مکان‌ها اعم از حیاط منازل، باغ و ویلا یک حرفه تخصصی و مهم شناخته می‌شود و چون مهمترین عامل زیبا سازی ساختمان‌ها نورپردازی است، افراد حرفه‌ای از چراغ‌های باغچه ای، حیاطی یا پارکی استفاده می‌کنند.

در یک توضیح مختصر این چراغ‌ها از جمله جدیدترین، مدرن ترین و به صرفه ترین تجهیزات جهت استفاده و نوپردازی فضای باز ساختمان در صنعت روشنایی محسوب می‌شوند و نقش مهمی در چشم‌نواز شدن فضا دارند. این چراغ‌ها به دلیل تنوع بالا در طرح و رنگ نور، مناسب هر سلیقه‌ای هستند و از محبوبیت بالایی برخوردارند. ظاهر این چراغ‌ها سنتی، سلطنتی، مدرن و امروزی است و افراد خوش ذوق با استفاده از چراغ رنگی در آنها به جذابیت و زیبایی محوطه مورد استفاده کمک شایانی می‌کنند. یک ویژگی مهمی که باعث پرطرفدار بودن این چراغ‌ها شده است عدم محدودیت در استفاده از آنها است به صورتی که در تمامی مناطق آب و هوایی قابلیت استفاده دارند.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
بخش پشتیبانی آذرماهتاب جاوید
پاسخگوی سوالات شما قبل از خرید هستیم...
کارشناسان ما آماده پاسخگویی هستند